Karolina Durka

Psycholog, Psycholog transportu, Psychoterapeuta poznawczo-behawioralny

Obecnie, będąc na czwartym roku Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej SWPS, Karolina kontynuuje swoją misję pomagania innym, wykorzystując zarówno swoje doświadczenie kliniczne, jak i najnowsze metody terapeutyczne. W MindPort Syntonia oferuje wsparcie oparte na empatii, zaawansowanej wiedzy i praktycznych umiejętnościach, pomagając pacjentom odnaleźć drogę do lepszego zdrowia psychicznego i większej spójności życiowej.

Karolina jest psychologiem z bogatym doświadczeniem zawodowym, obecnie w trakcie certyfikacji jako psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. Ukończyła psychologię na UW, gdzie również pogłębiała swoją wiedzę w zakresie psychologii transportu. Jej edukację uzupełniają studia podyplomowe z pedagogiki specjalnej w zakresie terapii pedagogicznej na SWPR oraz studia podyplomowe dotyczące diagnozy psychologicznej w praktyce klinicznej na SWPS. Karolina regularnie bierze udział w kursach i szkoleniach poruszających problematykę pracy z osobami o różnym obrazie klinicznym.

 

Karolina od początku swojej kariery wykazywała silne zaangażowanie w pomoc osobom z zaburzeniami neurorozwojowymi. Jej pierwsze kroki w dziedzinie psychologii wiązały się z pracą w przedszkolu specjalistycznym dla dzieci z autyzmem, gdzie prowadziła terapie ukierunkowane na rozwój umiejętności społecznych i komunikacyjnych. Ta praca zainspirowała ją do dalszego rozwoju w dziedzinie terapii i wsparcia psychologicznego.

 

Kolejne etapy jej kariery zawodowej obejmowały pracę jako psycholog transportu, gdzie zajmowała się oceną zdolności kierowców do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Następnie, Karolina rozszerzyła swoją praktykę o terapię dorosłych i młodzieży w gabinecie prywatnym, a także specjalizując się w pracy z pacjentami z podwójną diagnozą, uzależnieniami i zaburzeniami z kręgu schizofrenii w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Umów się na wizytę

Umów się na wizytę